اتود |آموزش آنلاین معماری و دکوراسیون

وب سایت اتود | مرجع تخصصی آموزش آنلاین معماری و طراحی دکوراسیون داخلی ایرانی

اتود |آموزش آنلاین معماری و دکوراسیون

وب سایت اتود | مرجع تخصصی آموزش آنلاین معماری و طراحی دکوراسیون داخلی ایرانی

آموزش آنلاین دکوراسیون داخلی ، مشاوره رایگان دکوراسیون و معماری ، مشاوره حرفه ای دکوراسیون و معماری داخلی، نما، لندسکیپ، پلان، روف گاردن . طراحی دکوراسیون منزل و محل کار به صورت حرفه ای .

آخرین مطالب

۴ مطلب در آذر ۱۳۹۶ ثبت شده است

۲۰
آذر

مدل اتاق خواب ۲۰۱۸ خانه ایرانی

برای دکوراسیون اتاق خواب هایی که به واسطه رنگ کف و دیواره ها و سقف حس و حال جالب و جذابی ندارند، راهکارهای جادویی ،‌جالب و ارزان قیمت و از همه مهمتر! بدون نیاز به بنایی و خرابکاری های ساختمانی وجود داره!! یه چند تا راز کوچیک دکوراسیونی !!

برای خانه های اجاره ای یا خونه هایی که بهر دلیل ممکنه مدت کوتاهی در اون ساکن باشید واقعا به صرفه نیست از راه های گران قیمت استفاده کنید! و اگر دوست دارید در رنگ ها و دکوراسیون اتاق خواب مدام تنوع ایجاد کنید، این مطلب برای خود خود شماست!

لطفا با ما همراه باشید ؛

دکوراسیون اتاق خواب مدرن

 یه چیز جیغ تو دکوراسیون اتاق خواب !

یه راهکار فوق العاده، استفاده از اشیا و المان های نرم با رنگ های تند و مخالف با کلیت رنگ ها و به اصطلاح جیغ! هست.

مثلا استفاده از کوسن های قرمز رنگ یا یه قالیچه ی فانتزی با رنگ های تند که این روزها می تونید با هزینه ای کمتر از صد هزارتومن تو همه ی فروشگاه ها پیداشون کنید!

دکوراسیون خانه

 

جادوی رنگ روتختی در دکوراسیون اتاق خواب !

اگر بخواید هزینه ی بیشتری کنید،‌می تونید ملحفه و روبالشی های تخت رو عوض کنید. یا حتی از یه روتختی یا حتی پتوی نازک،‌ صرفا برای پوشوندن تخت در زمان هایی که ازش استفاده نمیشه و تغییر دادن حس و حال اتاق بهره ببرید...

طرح ها و رنگ های شاد تخت که یکی از اصلی ترین مبلمان های اتاق هست ،‌حس سرد و یکنواخت اتاق رو از بین میبره و خصوصا اگر تخت دونفره و بزرگ باشه، ‌این تغییر خیلی به چشم میاد !

دکوراسیون اتاق خواب مدرن 

اگر اتاق شلوغ و پر از دکورهای ریز و درشت هست،‌ بهتره از یک روتختی ساده و بدون نقش که میتونه همرنگ فرش کف اتاق باشه یا با رنگی شبیه دیوارها، پرده یا کاغذدیواری ست شده،‌ استفاده کنید تا به شلوغی های اتاق چیزی اضافه نشه! و ضمناً رنگ های یکدست در ابعاد بزرگ ( مثل فرش، روتختی یا دیوارها ) اتاق رو منظم تر نشون بدن.

 

  • دکوراسیون داخلی اتود
۲۰
آذر

پیتزای دوهزارتومانی!!

یک لحظه خودتان را در یک پیتزافروشی و پشت یک میز باشکوه و زیبا تصور کنید؛ منوی زیبا و لوکس پیتزافروشی در مقابل شماست و گارسون در کنار شما ایستاده است...
توجه شما به قیمت‌ها جلب می‌شود، یکی از انواع پیتزاهای موجود تنها دو هزار تومان!!! قیمت دارد!!! و یکی دیگر هشتاد هزار تومان!

ممکن است شما بخواهید یک شام سبک میل کنید و تمایلی به هزینه زیاد نداشته باشید، اما واقعاً پیتزای دوهزارتومانی چه می‌تواند باشد؟ به نظرتان می‌تواند اصولاً شما را سیر کند؟! یا اصلاً نام غذا بر آن گذاشت؟! شاید تنها نانی است که در فر گذاشته‌اند! (البته که حتی خمیر پیتزا بدون هیچ‌گونه افزودنی، گران‌تر از این می‌شد!!)

واقعاً ممکن است تصور کنید پیتزای دوهزارتومانی با پیتزای سی هزارتومانی و یا هشتاد هزارتومانی یکسان است؟ البته که لحظه‌ای هم‌ چنین فکری به ذهنتان نمی‌رسد، مسلماً موادی که در پیتزای دو هزار تومانی است با سایر پیتزاها تفاوت بسیار دارد. اصلاً نکند این پیتزا را از مواد بازیافتی درست کرده اند؟!  :|
راستی؟ اگر میزبان نسبتاً ثروتمند و دست و دل‌بازی داشتید که شما را برای صرف پیتزا به رستوران دعوت کرده بود، ترجیح می‌دادید کدام‌یک از انواع پیتزا را سفارش دهید...

 

دکوراسیون آنلاین وب سایت اتود

تهیه پیتزا مشاوره دکوراسیون

داستان پسران ظرفشوی از فرنگ برگشته و ایرانی بازی های ما و داستان های بیشتری را در ادامه بخوانید ...

  • دکوراسیون داخلی اتود
۰۲
آذر

متن کامل این مقاله  به همراه ویدئو ها و گالری تصاویر فنگ شویی در وب سایت دکوراسیون داخلی اتود در لینک زیر درج شده است.


اسرار فنگ شویی در خانه‌ایرانی _راهنمای جامع طراحی دکوراسیون با اصول فنگ شویی _


فنگ شویی چیست؟ فنگ شویی بنا به عناصر پنج‌گانه فلسفه کهن چین

فنگ شویی یا فانگ شویی (風水) به زبان چینی به معنای باد و آب است. فنگ شویی یک فلسفه و فن باستانی در چین کهن است که برای یافتن اصول صحیح دکوراسیون و چیدمان اشیا و فضاها به کار می‌رود.

فنگ شویی در خانه

اصل کهن فنگ شویی در چیدمان، در کلیه ساختمان‌ها اعم از بناهای مسکونی، تجاری، اداری، مذهبی و تفریحی به‌کاربرده می‌شود. بنا به فلسفه فنگ شویی، این چیدمان سلامتی، عشق، خوشبختی، دارایی و درنهایت انرژی‌های مثبت را به همراه می‌آورد.به‌صورت خلاصه، فنگ شویی رعایت موارد زیر را الزامی می‌شمارد؛

ارکان اولیه فنگ شویی

آموزش دکوراسیون داخلی اتوداز بی‌نظمی و آشفتگی خودداری کنید. هر یک از وسایل و ابزارها و مبلمان ها از بزرگ‌ترین وسیله‌ها تا کوچک‌ترین آنان بایستی به‌دقت در جای صحیح خود قرار بگیرند. بی‌نظمی‌ها و روی‌هم تلنبار شدن‌ها سرشار از انرژی‌های منفی در زندگی شماست.
آموزش دکوراسیون داخلی اتودانتخاب رنگ‌ها یک راز است. هر یک از وسایل بسته به مکان قرارگیری خود در خانه و وابستگی به یکی از عناصر فنگ شویی، دارای رنگی خاص است که تنها با آن رنگ خاص می‌تواند به نحو احسن و با انرژی مثبت به انسان خدمت کند.
آموزش دکوراسیون داخلی اتودخطوط منحنی در طراحی دکوراسیون بر سایر انواع خطوط غلبه دارند. انرژی‌ها در خطوط منحنی جاری می‌شوند و در یک نقطه توقف نمی‌کنند.
آموزش دکوراسیون داخلی اتودهریک از اجزا دکوراسیون و وسایل بایستی در جهت مناسب چیده شود. بنا به اصول مربع لوشو، وسایل در یکی از خانه‌های نه‌گانه و در جهت مربوط به خود چیدمان و فنگ شویی می‌گردند.
آموزش دکوراسیون داخلی اتوداساس فنگ شویی بر پایه پنج عنصر مقدس چین باستان است. عناصر پنج‌گانه چینی عبارت‌اند از: آب. باد. خاک. آتش. چوب

آموزش فنگ شویی در خانه و محل کار به زبان ساده با استفاده از مربع فنگ شویی

اساس فنگ شویی چینی بر تصویر یک مربع نه قسمتی است. این مربع را در زبان چینی لوشو می‌نامند که بنا به افسانه‌های چین کهن، نوعی مربع جادویی است. مربع باستانی لوشو (Lo Shu Square) ابعاد سه در سه دارد و مطابق افسانه‌های چینی، امپراتور اعظم، یو، آن را نخستین بار، بر لاک یک لاک‌پشت غول‌پیکر یافت.


فنگ شویی معماری


در هریک از خانه‌های این مربع نه‌گانه یک عدد قرار می‌گیرد که با جمع‌کردن اعداد هر ضلع به عدد ثابت پانزده می‌رسیم.
بر اساس ضوابط حاکم بر فلسفه فنگ شویی در خانه، تمام بخش‌های منزل بایستی بر اساس این مربع چیدمان شوند. به عبارتی با فنگ شویی معماری، چیدمان خانه، فنگ شویی اتاق‌خواب، محل کار، میز، آشپزخانه، ماشین، کلاس و هر مکان کوچک و بزرگی بر اساس مربع لوشو به نتایج بهتری رسید.

جدول فنگ شویی: مربع جادویی لوشو

فنگ شویی می‌گوید؛ هر مکان و هر فضایی به نه قسمت تقسیم می‌شود. کلیه عناصر موجود در هر یک از این بخش را بنا به جهت و رنگ چیدمان می‌گردد. هر یک از این بخش‌ها به یکی از حوزه‌های زندگی انسان اختصاص می‌یابد.

این بخش‌های نه‌گانه عبارت‌اند از؛
آموزش دکوراسیون داخلی اتودمال و دارایی: سعادت و خوشبختی
آموزش دکوراسیون داخلی اتودشهرت و نام نیک: اعتبار و نام نیک‌نامی
آموزش دکوراسیون داخلی اتودارتباطات: ارتباطات عاطفی و احساسی
آموزش دکوراسیون داخلی اتودخانواده و بستگان؛ روابط خانوادگی، اجداد و نیاکان
آموزش دکوراسیون داخلی اتودمرکز، وحدت، تعادل جسمانی و سلامتی
آموزش دکوراسیون داخلی اتودکودک و خلاقیت: باروری و خلقت، تفریح، دریافت هدایا
آموزش دکوراسیون داخلی اتودعلم و دانش: شکوفایی استعدادهای درونی
آموزش دکوراسیون داخلی اتودشغل و کار: شان و منزلت اجتماعی
آموزش دکوراسیون داخلی اتوددوستان و آشنایان: ارواح حمایت‌کننده

فنگ شویی در معماری، فنگ شویی ثروت، عشق و سلامتی با چیدمان صحیح بر اساس لوشو

هر عنصر با توجه به درب ورودی یا نقطه مبدأ و آغاز در یک بخش از این مربع جای می‌گیرد.
برای رعایت فنگ شویی در خانه، در هنگام چیدمان و دکوراسیون خانه، بایستی به نحوی وسایل را جانمایی کنید که درب ورود در پایین نقشه واقع شود. در حقیقت خانه شما در مربع لوشو طوری قرار می‌گیرد که درب ورودی پایین صفحه قرار گیرد و سایر فضاها و عناصر بنا به اصول مربع جادویی، در سایر خانه‌های مربع چیدمان شوند.
اصول زیر، برای چیدمان بر اساس فنگ شویی در خانه با مربع لوشو بکار می‌روند؛

اصول چهارگانه فنگ شویی در خانه

اصل اول : جهات اربعه

هریک از جهت‌های اربعه صاحب یک جایگاه ثابت و تغییر نیافتنی ست.
آموزش دکوراسیون داخلی اتودخانه شماره یک پایین: جهت شمال
آموزش دکوراسیون داخلی اتودخانه شماره نه بالا: جهت جنوب
آموزش دکوراسیون داخلی اتودخانه شماره هفت: جهت غرب
آموزش دکوراسیون داخلی اتودخانه شماره سه: جهت شرق
آموزش دکوراسیون داخلی اتودخانه شماره دو: جهت جنوب غربی
آموزش دکوراسیون داخلی اتودخانه شماره چهار: جهت جنوب شرقی
آموزش دکوراسیون داخلی اتودخانه شماره شش: جهت شمال غربی
آموزش دکوراسیون داخلی اتودخانه شماره هشت: جهت شمال شرقی
آموزش دکوراسیون داخلی اتودخانه شماره پنج: مرکز مربع و چیدمان

فنگ شویی مربع لوشو

اصل دوم : صاحب هر خانه، برقراری تعادل عناصر فنگ شویی

عناصر قدرتمند خانه‌هایی مختص به خود دارند تا تعادل در میان عناصر برقرار شود.
آموزش دکوراسیون داخلی اتودآب و آتش صاحبان نخستین و آخرین خانه‌های مربع لوشو هستند. خانه یک در شمال مختص عنصر آب و خانه نه در جنوب مختص عنصر آتش است.
آموزش دکوراسیون داخلی اتودعنصر خاک در خانه‌های شماره دو در جنوب غرب، شماره پنج در مرکز و شماره هشت در شمال شرق سکونت دارد.
آموزش دکوراسیون داخلی اتودعنصر چوب در خانه‌های شماره سه در شرق و شماره چهار در جنوب شرق جا یافته است.
آموزش دکوراسیون داخلی اتودعنصر فلز در خانه‌های شماره شش در شمال غربی و هفت در غرب جدول جای داده‌شده است.

اصل سوم : نماد عناصر

 اصل سوم فنگ شویی در خانه می گوید؛ برای هر عنصر بایستی از رنگ و نماد و اشکال همان عنصر استفاده نمود. مثلاً خانه شماره نه که به عنصر آتش تعلق دارد، با رنگ‌های خانواده قرمز و ارغوانی عجین شده است. پس رنگ میز، اشیا، دکوراسیون، دیوارها و تزئینات این بخش، عمدتاً قرمز متمایل به ارغوانی خواهد بود و به‌علاوه شکل غالب این اشیا مثلثی است.

فنگ شویی معماری

اصل چهارم : نقص مربع لوشو

اصل نقصان بیان می کند؛ با کم شدن هر یک از بخش‌های مربع لوشو، آن بخش از زندگی و سکونت گم می‌شود یا بشدت کم می‌شود؛ بنابراین ساکنین خانه و اتاق و یا استفاده‌کنندگان از چیدمان دچار مشکل می‌شوند. مثلاً درصورتی‌که خانه شماره دو که جایی برای روابط عاطفی و احساسی است در حالت مربع شدن فضا، حذف شود، خانه سرد و بی‌روح و بدون عشق خواهد بود و استفاده‌کنندگان از مکان، شکست‌های عشقی و اندوه‌های عاطفی را تجربه می‌کنند.

متخصصان فنگ شویی شما را در فنگ شویی خانه و جاری شدن انرژی‌های مثبت یاری می‌کنند.

فنگ شویی علمی جذاب و پیچیده است؛ اما بهتر است بدانید یکی از عمده‌ترین دلایل محبوبیت این نوع چیدمان و علم کهن، اثربخش بودن آن در زندگی است.


فنگ شویی معماری


فنگ شویی در خانه، فنگ شویی کیف پول و فنگ شویی ثروت، فنگ شویی روابط و عشق، انرژی‌های منفی زندگی شما را می‌زداید و نیروهای ثروت و عشق را به زندگی شما جاری می‌سازد. اگر در خصوص چیدمان به شیوه فنگ شویی نیاز به راهنمایی‌های تخصصی کارشناسان و طراحان دکوراسیون دارید، از طریق لینک زیر می‌توانید به این راهنمایی‌های ارزنده دست‌یابید؛

 

پرسش سوال دکوراسیون داخلی

دانلود کتاب فنگ شویی پی‌دی‌اف pdf

 

دانلود کتاب فنگ شویی

اگر با مطالعه این مقالات به مبحث فنگ شویی علاقه‌مند شدید، اتود کار شما را برای کسب اطلاعات بیشتر آسان کرده است! کتاب فنگ شویی برای زندگی در آپارتمان یکی از بهترین و جامع‌ترین کتاب‌های موجود در این زمینه به زبان فارسی است. این کتاب از طریق کتابخانه الکترونیکی امید ایران به‌رایگان و به‌صورت پی‌دی‌اف منتشر شده است. می‌توانید این کتاب مفید را با کلیک کردن بر روی تصویر کتاب دانلود کنید.

 آموزش دکوراسیون داخلی اتود دانلود کتاب فنگ شویی برای زندگی در آپارتمان

  • دکوراسیون داخلی اتود
۰۲
آذر

دانلود کتاب فنگ شویی پی‌دی‌اف pdf

 


دانلود کتاب فنگ شویی
اگر با مطالعه این مقالات به مبحث فنگ شویی علاقه‌مند شدید، اتود کار شما را برای کسب اطلاعات بیشتر آسان کرده است! کتاب فنگ شویی برای زندگی در آپارتمان یکی از بهترین و جامع‌ترین کتاب‌های موجود در این زمینه به زبان فارسی است. این کتاب از طریق کتابخانه الکترونیکی امید ایران به‌رایگان و به‌صورت پی‌دی‌اف منتشر شده است. می‌توانید این کتاب مفید را از طریق کلیک بر روی عکس دایره زیر یا تصویر جلد کتاب در بالا دانلود کنید.

آموزش دکوراسیون داخلی اتوددانلود کتاب فنگ شویی برای زندگی در آپارتمان


متن کامل این مقاله  به همراه ویدئو ها و گالری تصاویر فنگ شویی در وب سایت دکوراسیون داخلی اتود در لینک زیر درج شده است.

اسرار فنگ شویی در خانه‌ایرانی _راهنمای جامع طراحی دکوراسیون با اصول فنگ شویی _

  • دکوراسیون داخلی اتود